Az utóbbi időben azt veszem észre, hogy még olyan cégek vagy vállalkozók is feladják saját honlapjukat, akiknek eddig volt. Manapság mindenki a Facebookon van, ott beszélget, ott tájékozódik, ott találja ki a programjait is.
A nagy testvér természetesen mindent elkövet, hogy ez egyre inkább így legyen.
Sorban veszi fel a szolgáltatásai közé azokat a funkciókat, amelyeket eddig más-más oldalakon találtunk meg. Minden ott van előttünk egy helyen, lassan nem is kell máshova kattintanunk.
Ezzel egyidőben sorban teszi tönkre azokat a vállalkozásokat, amelyek azokból a funkciókból éltek, gondoljunk csak az apróhirdetésekre, az eseménynaptárokra, vagy akár a hírportálokra és a fórumokra, amiknek a látogatói most egész nap a Facebookot bújják a telefonjukon a táblagépen vagy a számítógépen.
Igen ám, de mi van akkor, ha valamilyen ördögi összeesküvés folytán egyszer csak befuccsol a Facebook. Mark Zuckerberg tönkremegy vagy csak úgy dönt, hogy a Facebook már nem hoz neki annyi bevételt, amennyit a legújabb másik vállalkozása termel. Elege lesz, lekapcsolja a szervereket.
Neked meg ott a vállalkozásod, amit évek óta építgetsz és az egész marketingedet a közösségi médiára alapoztad. Ha nincs saját honlapod, akkor valószínűleg minden online hirdetésedben a Facebook oldalad linkjét adtad meg, és ha az hirtelen megszűnik, nincs hova menekülni hirtelen.
Az én tanácsom tehát az, hogy legyen egy saját honlapod. Legyen egy hely, ami többé-kevésbé a te hatáskörödbe tartozik, te irányítod, te döntöd el, hogy létezik-e vagy nem. A vállalkozásodban minimalizálni kell azoknak a feltételeknek a körét, amik rajtad kívül állnak.
Még ha per pillanat nem is hasít a honlapod, nem dönt rekordokat a látogatottsága, sokkal profibbnak látszik a Facebook oldalad is, ha a bemutatkozásnál ott szerepel a linkje. Az sem utolsó szempont, hogy a saját oldaladon azt írsz le a cégedről,amit fontosnak tartasz, és olyan terjedelemben, ahogy az szerinted a legjobb.
Lehet saját áruházad, megjelentetheted az árlistád, és minden olyasmit, amire a közösségi médiában maximum egy linket tudsz elhelyezni. Ezek a linkek oda irányítják az érdeklődőket az oldaladra, ahol az adatai már nem Zuckerberg tulajdonában vannak, hanem (egy jó landing oldal vagy hírlevél feliratkoztatás segítségével) már meg is vannak a potenciális érdeklődők, akiket személyesen is megtalálhatsz. De ez már egy következő poszt témája.